keyboard_arrow_up
XX Samorządowe Forum Kapitału i Finansów

Prelegent XX Samorządowe Forum Kapitału i Finansów

Marcin Krupa

Prezydent Katowic

Absolwent Wydziału Transportu Politechniki Śląskiej (praca doktorska z dziedziny budowy i eksploatacji maszyn). Pracował jako adiunkt na tej uczelni. Ukończył również studia podyplomowe z zakresu zarządzania organizacjami.

Od 2014 r. Prezydent Katowic. Jest biegłym skarbowym środków transportu samochodowego oraz wiceprzewodniczącym Rady Nadzorczej Kolei Śląskich Sp. z o.o.

W latach 2006–2010 był radnym Rady Miasta Katowice, a w latach 2010–2014 wiceprezydentem Katowic. W 2014 r. ogłosił swój program wyborczy – „Umowa z mieszkańcami Katowic” i został wybrany na Prezydenta Katowic. W 2018 r., wygrywając wybory w pierwszej turze, ponownie objął urząd Prezydenta Miasta.

Był pełnomocnikiem ds. utworzenia związku metropolitarnego w województwie śląskim, z ustawowymi uprawnieniami do przygotowania organizacyjnego i prawnego związku. 2 września 2017 r. został wybrany na przewodniczącego Zgromadzenia Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii i kierował pracami tego organu przez pierwszy rok.

Jest członkiem Zarządu Związku Gmin i Powiatów Subregionu Centralnego Województwa Śląskiego oraz współprzewodniczącym zespołu do spraw infrastruktury, rozwoju lokalnego, polityki regionalnej oraz środowiska przy Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, której jest członkiem.

projekt i wykonanie Interactive Technology