keyboard_arrow_up
XX Samorządowe Forum Kapitału i Finansów

Prelegent XX Samorządowe Forum Kapitału i Finansów

Małgorzata Pachecka

Wójt Gminy Michałowice

Absolwentka Wydziału Farmacji Akademii Medycznej w Warszawie. Ukończyła studia podyplomowe na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, posiada dyplom zarządzania MBA (Master of Business Administration) amerykańskiego Uniwersytetu stanowego (University of Illinois)
Zajmowała stanowiska menedżerskie w dwóch międzynarodowych koncernach, założyła kilka dobrze prosperujących firm, którymi zarządzała (m.in. Medical Communications), była prezeską Towarzystwa „Komorowianie”.

W latach 2015-2016 przygotowywała opracowania i teksty dla Ministerstwa Edukacji Narodowej, dotyczące partycypacji rodziców w zarządzaniu szkołą.

Od 2018 r. pełni funkcję wójta gminy Michałowice.

Za jej kadencji dokładanych jest wiele starań aby dzieci miały zapewniony jak najwyższy poziom kształcenia na każdym etapie ich edukacji. Modernizowane i wyposażane są w nowoczesne technologie szkoły, wybudowano energoefektywne przedszkole w Regułach, zmodernizowano halę sportową przy szkole w Michałowicach , jak również wykonano termomodernizację tego obiektu, wraz z instalacją fotowoltaiki i nowej instalacji grzewczej dla całego budynku. W 2023 roku rozpocznie się budowa przedszkola w Michałowicach i Centrum Inicjatyw Kulturalnych w Komorowie. Znacznie poprawiła się infrastruktura drogowa, powstały nowe ścieżki rowerowe, na terenie gminy zasadzono wiele drzew i krzewów, powstały zielone skwery, które zagospodarowane zostały piękną zielenią niską i wysoką przy ścieżkach spacerowych i rowerowych. Przygotowano i uchwalono uchwałę krajobrazową. Przeprowadzono modernizację Zalewu w Komorowie – jednego z najpiękniejszych przyrodniczych klejnotów w gminie. Uruchomione zostały budżet obywatelski i program polityki senioralnej. Powołano Młodzieżową Radę Gminy Michałowice. Gmina ma też bogatą i zróżnicowaną ofertę kulturalną i sportową dla różnych grup wiekowych.

projekt i wykonanie Interactive Technology