keyboard_arrow_up
XX Samorządowe Forum Kapitału i Finansów

Prelegent XX Samorządowe Forum Kapitału i Finansów

Avatar

Tomasz Trun

Prezes Zarządu, SIM KZN Zachodniopomorski

Pasję do inżynierii wyniósł z domu rodzinnego w Koszalinie. Nic zatem dziwnego, że na macierzystą uczelnię w 2006 roku wybrał Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Koszalińskiej. Perspektywę międzynarodową poznał na Uniwersytecie w Granadzie w Hiszpanii, na Katedrze Dróg, Kanałów i Portów podczas rocznego programu wymiany studenckiej „Erasmus”. Po powrocie kontynuował edukację na Politechnice Koszalińskiej, w 2011 roku zdobywając tytuł magistra inżyniera budownictwa.

W 2020 roku rozpoczął naukę w Collegium Humanum Wyższej Szkoły Menedżerskiej w Warszawie, którą ukończył w 2021 roku z tytułem MBA.

Tomasz Trun mimo młodego wieku zdobył imponujące doświadczenie zawodowe w branży budowlanej. Ułatwiło mu to z pewnością gruntowne wykształcenie, ale także praktyka w lokalnych, choć dużych i znaczących firmach budowlanych, jak Firma Budowlana Kuncer czy Firma Budowlana Budimex SA – w obu pełnił funkcję inżyniera budowy już na początku swojej zawodowej drogi.

Tak rozpoczętą karierę kontynuował w międzynarodowych korporacjach, takich jak jedna z największych na świecie firm świadczących usługi w branży naftowo-gazowej Saipem S.p.A., Hyundai Engineering Co., czy też u włoskiego potentata przemysłowego Maire Tecnimont. Praktyka w dynamicznym środowisku biznesowym i inwestycyjnym, w projektach z branży ropa i gaz o łącznej wartości 10 mld złotych, dała mu możliwość zdobycia bezcennego doświadczenia w zarządzaniu procesami inwestycyjnymi a także zespołami ludzkimi.

Jako podwykonawca brał udział w kluczowych inwestycjach Orlenu, Polimerów Police, czy też na budowie terminala LNG w Świnoujściu. Dziś to właśnie zarządzanie wielokulturowym zespołem podczas budowy świnoujskiego terminala uważa za jedno ze swoich najbardziej znaczących osiągnięć zawodowych, tuż obok zamknięcia procesu prac budowlanych i przekazania terminala do działu rozruchu, a także stworzenie od podstaw oddziału firmy, mającego za zadanie wybudowanie zbiornika LNG w Finlandii.

Kierując jako prezes Społeczną Inicjatywą Mieszkaniowej KZN Zachodniopomorskie sp. z o.o. w Koszalinie odpowiada za inwestycje na terenie Pomorza Zachodniego, co obecnie oznacza wybudowanie 1250 mieszkań w 19 gminach. Część z nich ma powstać w nowoczesnym systemie modułowym, którego Tomasz Trun jest wielkim zwolennikiem.

Na pytanie o zawodowe cele i aspiracje odpowiada zwięźle: moją podstawową aspiracją zawodową jest ciągły rozwój wiedzy oraz umiejętności w sektorze budowlanym, a także podniesienie poziomu znajomości języków obcych, porozumiewa się – poza językiem ojczystym – po angielsku, hiszpańsku i włosku.

projekt i wykonanie Interactive Technology