keyboard_arrow_up
XX Samorządowe Forum Kapitału i Finansów

Prelegent XX Samorządowe Forum Kapitału i Finansów

Jarosław Siekierko

Burmistrz, Urząd Miasta Wysokie Mazowieckie

Samorządowiec, od 1998 roku pełniący funkcję burmistrza Miasta Wysokie Mazowieckie.

Ukończył studia dzienne na Akademii Rolniczo Technicznej w Olsztynie na wydziale Zootechnicznym.

W 2000 roku uzyskał dyplom za złożony egzamin dla kandydatów na członków Rad Nadzorczych w Spółkach Skarbu Państwa przed Komisją Egzaminacyjną przy Ministrze Skarbu Państwa.

Odznaczony przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi dla samorządności (2021) oraz Złotym Krzyżem Zasługi (2015r).

Zasiada w Radzie Związku Samorządów Polskich, jest również członkiem zarządu Łomżyńskiego Forum Samorządowego.

W mieście Wysokie Mazowieckie realizuje nie tylko inwestycje infrastrukturalne, ale również dba o edukację, modernizację budynków placówek oświatowych. Dba o prawidłową gospodarkę wodno-ściekową, w ramach której zrealizowana została duża miejską inwestycja –  budowa oczyszczalni ścieków wraz z modernizacją stacji uzdatniania wody i głównego kolektora sanitarnego.

Wykorzystuje wszelkie możliwości pozyskania środków zewnętrznych, które przy udziale środków budżetowych pozwalają na realizację wielu inwestycji miejskich: budowa miejskiej pływalni, stadionu, rozbudowa i modernizacja miejskich szkół i przedszkoli, przebudowa budynku Miejskiego Ośrodka Kultury z pełnowymiarowym kinem.

Miasto nie jest zadłużone i bardzo dobrze zarządzane, co procentuje dobrą kondycją finansową i oczywiście wysokimi lokatami w rankingach.

projekt i wykonanie Interactive Technology