Samorzadowe Forum Kapitalu i Finans?w
Slider

SESJE PLENARNE

KONFERENCJE

Uwarunkowania prawne i polityczne sprawnej i efektywnej polityki finansowej jst. Jak sprostać finansowym potrzebom jst w nowej kadencji? Gdzie szukać optymalnych źródeł wsparcia finasowego dla nowych inwestycji i przedsięwzięć optymalizując zadłużenie? Nowe formy realizacji projektów. Jak przygotowywać się do nowej finansowej perspektywy unijnej – strategia na najbliższe lata.

Podczas panelu zajemiemy się między innymi unowocześnieniem modelu zarzadzania, w tym organizacji i funkcjonowania struktury urzędu oraz starostwa. Zaprezentowane zostaną inteligentne systemy informatyczne, nowe technologie poprawiające jakość i skuteczność działania administracji a także skuteczna ochrona danych w tym danych osobowych. Nie zabraknie również tematów zwiazanych z kadrami, prawem pracy oraz systemami motywacyjnymi dla pracowników.

W listopadzie minie rok od wybrania nowych przedstawicieli władz samorzadowych. Jest to pierwszy rok stosowania wprowadzonych w styczniu 2018 roku przepisów zmieniającyh organizację rad gmin i dających im nowe kompetencje. Porozmawiamy o tym jak samorządowcy, którzy zostali wybranie na 5 lat radzą sobie ze stosowaniem znowelizowanych przepisów i postaramy się wspólnie rozwiać najcześciej pojawiające się wątpliwości. Sprawdzimy też jak w organizacji prac rad mogą pomóc nowe technologie i innowacyjne rozwiązania.

Zmieniające się „na żywo“ rozkłady jazdy, autobusy jeżdżące jedynie przy pomocy prądu, zdalnie sterowane inteligetne latarnie i czujniki na bieżąco monitorujące sieci wodociągowe, gazowe i ciepłownicze, systemy geoinformatyczne – to technologie, które już są stosowane w Polskich miastach. Podczas panelu wspólnie porozmawiamy o tym jakie jeszcze technologie mogą pozytywnie wpłynąć na zarządzanie „smart city“ i planowac roz1)ój miasta zgodnie z ideą nowoczesnego miasta. Nie zapomnimy również o ekologii, bez której nie może dizsiaj funkcjonować smart city. 

Sposoby finansowania sektora szpitalnego, inwestycje w ochronnie zdrowia, wykorzystanie systemów informatycznych czy zadłużenie szpitalu to jedne z najważniejszych problemów przed jakim stają polskie samorządy. Niełatwym zadaniem jest także odpowiednie przygotowanie programów profilaktycznych – ich opracowanie, certyfikacja przez AOTM, wdrożenie. Porozmawiamy jak je przygotować aby spełniały oczekiwania ekspertów ale także mieszkańców. Kolejnym wyzwaniem przed jakim stają samorządy to problem  starzenia się społeczeństwa.  Podczas panelu eksperci będą zastanawiać się jak najlepiej zorganizować opiekę nad seniorami, co należy zrobić aby jak najdłużej pozostawali oni w miejscu zamieszkania i jak wykorzystać nowoczesne technologie i innowacyjne rozwiązania.

Mimo, że sytuacja na rynku mieszkaniowym nie wygląda źle i według GUS-u tendencja w budownictwie mieszkaniowym jest wzrostowa, to dane dla budownictwa komunalnego i socjalnego nie są optymistyczne. W okresie od stycznia do wrzesnia 2018 roku oddano o wiele mniej mieszkań społecznych czynszowych i komunalnych niż przed rokiem. Podczas panelu porozmawiamy o tym jak można rozwiązać problem braku funduszy na budownictwo mieszkaniowe w samorządach i gdzie szukać środków a także jak budować by osiedla były przyjazne dla mieszkańców i spełniały ich największe potrzeby. W trakcie paneli zajmiemy się również odpadami, które stają się coraz większym problemem dzisiejszego świata. Porozmawiamy o tym jak zorganizować sprawny system gospodarki odpadami komunalnymi i jak w tym celu wykorzystać nowe technologie.

Rok 2018 przyniósł RODO a wraz z nim mnóstwo wątpliwości, które – niemal – wywróciły zarzadzanie danymi osobowymi w placówkach oświatowych do góry nogami. Po roku funkcjonowania nowego prawa w zakresie danych osobowych sprawdzimy jak radzą sobię z tym tematem szkoły i co jeszcze jest do zrobienia. Ponadto prozmawiamy jak w dobie RODO zapewnić bezpieczeństwo dzieciom i jakie innowacyjne systemy pomagają w zarządzaniu nowoczesną placówką. Podczas paneli zajmiemy się także sportem i kulturą. Promowanie wydarzeń kulturalnych i sportowych to dzisiaj podstawa budowania marki wielu samorządów. Skad jednak wziąć na to pieniądze? Na to i wiele innych pytań odpowiemy w trakcie ścieżki Oświata, kultura i sport.

Podczas tej konferencji zajmiemy sie między innymi audytem efektywnościaowym oraz audytem bezpieczeństwa inforamcji. Nie zabraknie równeiż tematów związanych z prawidłowym przeprwadzaniem audytu w procedurze zamówień publicznych, identyfikacją i zarządzaniem ryzykiem czy kontrolą zarządczą.

Innowacje kojarzą się głównie z miastem i nowoczesnymi technologiami. Nic bardziej mylnego. Innowacja to zmiana po to by żyło się lepiej, nie tylko w odniesieniu do technologii, choć i te wkraczają na wieś chociażby w postaci odnawialnych źródeł energii. Na terenach wiejskich jest jednak dużo większy potencjał rozwojowy. Dla rozwoju wsi potrzeba innowacyjnych przedsiębiorstwa i innowacji w lokalnym zarządzaniu, w promocji, turystyce, edukacji i polityce rolnej. Podczas paneli porozmawiamy o tym gdzie i jak szukać innowacji, od czego zacząć i jak je wdrażać.

 

Koszty uczestnictwa XVII Samorządowe Forum Kapitału i Finansów

XVII Samorządowe Forum Kapitału i Finansów
Oferta Oferta Oferta Oferta Oferta Oferta
w terminie
do 15.01.2019r.
w terminie
od 16.01 - 28.02.2019r.
w terminie
od 01.03 - 30.04.2019r.
w terminie
od 01.05 - 30.06.2019r.
w terminie
od 01.07 - 30.08.2019r.
w terminie
od 01-09.2019r.
Opłata dla jednego uczestnika z hotelem
Opłata dla jednego uczestnika z hotelem 599.00 zł + Vat --- --- --- --- ---
Opłata dla jednego uczestnika bez hotelu
Opłata dla jednego uczestnika bez hotelu 499.00 zł + Vat 649.00 zł + Vat 749.00 zł + Vat 849.00 zł + Vat 899.00 zł + Vat 990.00 zł + Vat
Opłata dla kolejnego uczestnika bez hotelu z tej samej instytucji
Opłata dla kolejnego uczestnika bez hotelu z tej samej instytucji 349.00 zł + Vat 349.00 zł + Vat 399.00 zł + Vat 399.00 zł + Vat 399.00 zł + Vat 449.00 zł + Vat
Opłata dla jednego uczestnika Biznes
Opłata dla jednego uczestnika Biznes 3000.00 zł + Vat 3000.00 zł + Vat 3000.00 zł + Vat 3000.00 zł + Vat 3000.00 zł + Vat 3000.00 zł + Vat

 

Lokalizacja wydarzenia