Samorzadowe Forum Kapitalu i Finans?w
Slider

SESJE PLENARNE

KONFERENCJE

Uwarunkowania prawne i polityczne sprawnej i efektywnej polityki finansowej JST. Jak sprostać finansowym potrzebom JST w nowej kadencji? Gdzie szukać optymalnych źródeł wsparcia finansowego dla nowych inwestycji i przedsięwzięć optymalizując zadłużenie? Nowe formy realizacji projektów. Jak przygotowywać się do nowej finansowej perspektywy unijnej – strategia na najbliższe lata.

Podczas panelu zajmiemy się między innymi obciążeniem dużych miast ze szczególnym uwzględnieniem tzw. metropolii, wynikające ze zniesienia właściwości miejscowej w sprawie realizacji zadań z zakresu rejestracji stanu cywilnego. Zaprezentowane zostaną inteligentne systemy informatyczne, nowe technologie poprawiające jakość i skuteczność działania administracji a także skuteczna ochrona danych w tym danych osobowych.

W listopadzie minie rok od wybrania nowych przedstawicieli władz samorządowych. Jest to pierwszy rok stosowania wprowadzonych w styczniu 2018 roku przepisów zmieniających organizację rad gmin i dających im nowe kompetencje. Porozmawiamy o tym jak samorządowcy, którzy zostali wybranie na 5 lat radzą sobie ze stosowaniem znowelizowanych przepisów i postaramy się wspólnie rozwiać najczęściej pojawiające się wątpliwości. Sprawdzimy też jak w organizacji prac rad mogą pomóc nowe technologie i innowacyjne rozwiązania.

Miasta tworzą swoje strategie rozwoju „smart city”. Czy wszystkie planują przyjąć takie dokumenty? Czy jeśli już są podejmowane próby ich stworzenia to czy znajdują siew nich tylko twarde technologie i rozwiązania informatyczne czy również rozwiązania miękkie, społeczne? Nie zapomnimy również o ekologii, bez której nie może dzisiaj funkcjonować smart city.

Zagadnienia: inwestycje spółek miejskich (zakupy taboru, rozbudowa infrastruktury, modernizacja majątku trwałego), finasowanie - kredyty, leasing, w tym leasing zwrotny, obligacje przychodowe, dotacje); zarządzanie – własność, struktura własności, zarząd, wynagrodzenia zarządu; nadzór – uprawnienia kontrolne, rada nadzorcza, kto może a kto nie może i kiedy uczestniczyć w radach nadzorczych.

Jak zakaz termicznego przekształcania odpadów zmieszanych, który podważy zasadność wcześniej zrealizowanych instalacji, wpłynie na finanse samorządowe? Porównanie obowiązujących modeli finasowania rozbudowy i modernizacji systemu odwodnienia stosowanych w różnych miastach w celu wypracowania jednolitych propozycji regulacji prawnych w tym zakresie. Jak można rozwiązać problem braku funduszy na budownictwo mieszkaniowe w samorządach i gdzie szukać środków a także jak budować by osiedla były przyjazne dla mieszkańców i spełniały ich największe potrzeby. Potrzeba wymiany doświadczeń pomiędzy miastami w kwestii metod wdrażania Miejskich Planów Adaptacji oraz oceny skutków ich realizacji, brak umiejscowienia dokumentu w obowiązującym porządku prawnym.

Podczas tej konferencji zajmiemy się między innymi audytem efektywnościowym oraz audytem bezpieczeństwa informacji. Nie zabraknie również tematów związanych z prawidłowym przeprowadzaniem audytu w procedurze zamówień publicznych, identyfikacją i zarządzaniem ryzykiem czy kontrolą zarządczą.

Innowacje kojarzą się głównie z miastem i nowoczesnymi technologiami. Nic bardziej mylnego. Innowacja to zmiana po to by żyło się lepiej, nie tylko w odniesieniu do technologii, choć i te wkraczają na wieś chociażby w postaci odnawialnych źródeł energii. Na terenach wiejskich jest jednak dużo większy potencjał rozwojowy. Dla rozwoju wsi potrzeba innowacyjnych przedsiębiorstw i innowacji w lokalnym zarządzaniu, w promocji, turystyce, edukacji i polityce rolnej. Podczas paneli porozmawiamy o tym gdzie i jak szukać innowacji, od czego zacząć i jak je wdrażać.

Sposoby finansowania sektora szpitalnego, inwestycje w ochronie zdrowia, wykorzystanie systemów informatycznych czy zadłużenie szpitalu to jedne z najważniejszych problemów przed jakim stają polskie samorządy. Niełatwym zadaniem jest także odpowiednie przygotowanie programów profilaktycznych – ich opracowanie, certyfikacja przez AOTM, wdrożenie. Porozmawiamy jak je przygotować, aby spełniały oczekiwania ekspertów ale także mieszkańców. Kolejnym wyzwaniem przed jakim stają samorządy to problem starzenia się społeczeństwa. Podczas panelu eksperci będą zastanawiać się jak najlepiej zorganizować opiekę nad seniorami, co należy zrobić, aby jak najdłużej pozostawali oni w miejscu zamieszkania i jak wykorzystać nowoczesne technologie i innowacyjne rozwiązania.

 

Gala Inwestorów Samorządowych

30 lat minęło, ale dziesiątki tysięcy fanów zespołu De Mono doskonale wiedzą, że to jeszcze nie koniec!

Wieloletnie doświadczenie, tysiące wspólnych wspomnień i koncertów...a muzycy wciąż udowadniają, że w parze z każdym kolejnym rokiem idzie jeszcze większa doza stylu i dobrego smaku.

Ostatnie miesiące to bardzo intensywny czas w działalności De Mono, niekwestionowanej gwiazdy polskiej muzyki popularnej – zmiana managementu, nowy wizerunek oraz intensywne prace nad kolejnymi projektami…Wszystko to jest doskonałym powodem, aby odwiedzić jeden z występów zespołu! Stali fani z pewnością usłyszą doskonale znane przeboje w nowych aranżacjach, a osoby, które zobaczą zespół na żywo po raz pierwszy, z pewnością docenią energię płynącą od muzyków.


Koszty uczestnictwa XVII Samorządowe Forum Kapitału i Finansów

XVII Samorządowe Forum Kapitału i Finansów
Oferta Oferta Oferta Oferta Oferta Oferta
w terminie
do 15.01.2019r.
w terminie
od 16.01 - 28.02.2019r.
w terminie
od 01.03 - 30.04.2019r.
w terminie
od 01.05 - 15.07.2019r.
w terminie
od 16.07 - 30.08.2019r.
w terminie
od 01.09.2019
Opłata dla jednego uczestnika z hotelem
Opłata dla jednego uczestnika z hotelem 599.00 zł + Vat --- --- --- --- ---
Opłata dla jednego uczestnika bez hotelu
Opłata dla jednego uczestnika bez hotelu 499.00 zł + Vat 649.00 zł + Vat 749.00 zł + Vat 849.00 zł + Vat 899.00 zł + Vat 990.00 zł + Vat
Opłata dla kolejnego uczestnika bez hotelu z tej samej instytucji
Opłata dla kolejnego uczestnika bez hotelu z tej samej instytucji 349.00 zł + Vat 349.00 zł + Vat 399.00 zł + Vat 399.00 zł + Vat 399.00 zł + Vat 449.00 zł + Vat
Opłata dla jednego uczestnika Biznes
Opłata dla jednego uczestnika Biznes 3000.00 zł + Vat 3000.00 zł + Vat 3000.00 zł + Vat 3000.00 zł + Vat 3000.00 zł + Vat 3000.00 zł + Vat

 

Lokalizacja wydarzenia MCK