keyboard_arrow_up
XX Samorządowe Forum Kapitału i Finansów

Prelegent XX Samorządowe Forum Kapitału i Finansów

Szpaderska Aneta

Dyrektor Biura Prezydenta Miasta i Dialogu Obywatelskiego w Urzędzie Miasta Olsztyna

Doświadczenie zawodowe:
1993 – 1999 – dziennikarz, sekretarz redakcji, redaktor naczelny lokalnego Radia Warmia-Mazury WAMA
1999 – 2001 – specjalista ds. public relations Styropol S.A.
2001-2015 – rzecznik prasowy Urzędu Miasta Olsztyna
2015 – 2020 dyrektor Biura Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Olsztyna

Stworzenie od podstaw trybu i zasad konsultacji społecznych organizowanych i realizowanych przez Urząd Miasta Olsztyna. Realizacja 10 edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego, udział w zespołach strategicznych, odpowiedzialnych za opracowanie Strategii Rozwoju Miasta w 2013 i 2021 roku. Opracowanie i realizacja licznych procesów konsultacyjnych organizowanych przez Urząd Miasta Olsztyna na przestrzeni lat 2001 – 2022. Organizacja licznych procesów konsultacyjnych z zakresu gospodarki komunalnej, edukacji, spraw społecznych i partycypacji obywatelskiej. W ciągu ostatnich 10 lat w procesach konsultacyjnych organizowanych przez Urząd Miasta Olsztyna wzięło udział kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców Olsztyna oraz obszaru aglomeracyjnego, tworzącego Miejski Obszar Funkcjonalny.

Opis procesów znajduje się na stronie www.konsultacje.olsztyn.eu, natomiast procesy dotyczące Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego znajdują się na stronach: www.obo.olsztyn.eu oraz www.glosujobo.olsztyn.eu.

Jestem entuzjastką edukacji na rzecz rozwoju partycypacji obywatelskiej i wszelkich działań polegających na włączaniu społeczności w zarządzanie lokalne.

projekt i wykonanie Interactive Technology