keyboard_arrow_up
XX Samorządowe Forum Kapitału i Finansów

Prelegent XX Samorządowe Forum Kapitału i Finansów

Skorupski Grzegorz

Skorupski Grzegorz

Zastępca Burmistrza Gostynia

Grzegorz Skorupski urodził się 5 września 1969 roku w Gostyniu. Jest absolwentem Wydziału Historii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

W roku 1994 rozpoczął pracę jako nauczyciel historii w szkołach na terenie Gostynia oraz w sąsiedniej gminie Krzywiń. Był także instruktorem terapii zajęciowej w Środowiskowym Domu Samopomocy.

Od 1998 roku związany z gostyńskim samorządem. Wówczas jako jeden z najmłodszych radnych Rady Miejskiej został jej wiceprzewodniczącym. Funkcję tę pełnił przez dwie kadencje (1998-2006).

W wyborach samorządowych w roku 2006 Grzegorz Skorupski uzyskał najlepszy indywidualny wynik. Nowo wybrana Rada Miejska podjęła decyzję o powierzeniu mu funkcji przewodniczącego. Ponownie pełnił tę funkcję po wyborach samorządowych w roku 2014, aż do końca roku 2016.

Z dniem 1 stycznia 2017 roku powołany został na stanowisko Zastępcy Burmistrza Gostynia. Tę funkcję pełni do chwili obecnej.

Jest członkiem lokalnej organizacji społecznej Forum Demokratyczne.

Jego hobby to muzyka rozrywkowa oraz historia. Jest autorem książek i artykułów o tematyce historycznej. Pisze także kryminały retro, dotychczas wyszło spod jego pióra pięć powieści tego gatunku.

Żonaty, ojciec dwojga dorosłych dzieci.

projekt i wykonanie Interactive Technology