keyboard_arrow_up
XX Samorządowe Forum Kapitału i Finansów

Prelegent XX Samorządowe Forum Kapitału i Finansów

Olesiński Janusz

Prezes Zarządu TBS Katowice

Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, gdzie uzyskał tytuł magistra inżyniera górnika w specjalności: projektowanie i budowa kopalń w 1983 r. Następnie podjął pracę w kopalni węgla kamiennego „Wieczorek” w Katowicach, gdzie pełnił funkcję nadsztygara górniczego i kierownika działu operacyjnego. Od 1993 r. dyrektor zespołu ds. restrukturyzacji w Katowickim Holdingu Węglowym.

Od 1999 r. pełnił funkcję wiceprezesa zarządu Spółki „Nowe Centrum” Sp. z o.o. będącej inwestorem największego w południowej Polsce centrum handlowo-rozrywkowego „Silesia City Center” w Katowicach.

W 2001 roku ukończył studia podyplomowe na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach w zakresie wyceny i gospodarki nieruchomościami, a w 2002 roku zdobył licencję zawodową zarządcy nieruchomości.

Od 2006 roku pełnił funkcję wiceprezesa zarządu Spółek celowych będących inwestorami 3 etapów osiedla mieszkaniowego „Dębowe Tarasy” w Katowicach.

Od 2014 roku pełni funkcję prezesa zarządu Katowickiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.. Spółka jest liderem na rynku mieszkań na wynajem. Jej zasoby to ponad 2400 mieszkań wynajmowanych i zarządzanych przez KTBS.

projekt i wykonanie Interactive Technology