keyboard_arrow_up
XX Samorządowe Forum Kapitału i Finansów

Prelegent XX Samorządowe Forum Kapitału i Finansów

Bazylak Marcin

Prezydent Dąbrowy Górniczej

Dąbrowianin z urodzenia i z wyboru. Od 2006 roku związany z samorządem, w którym kładzie ogromny nacisk na współpracę i angażowanie w życiem miasta jego mieszkańców. Jeden z inicjatorów i współautorów Dąbrowskiego Budżetu Partycypacyjnego.

Za najważniejsze wyzwania stojące przed dąbrowskim samorządem uważa rewitalizację śródmieścia oraz rozwój gospodarczy miasta w oparciu o nowoczesne branże i technologie będące alternatywą dla tradycyjnego przemysłu od lat obecnego w naszym regionie. 

Priorytetem działań i celem wspólnych inwestycji realizowanych przez Dąbrowę Górniczą wspólnie z PKP PLK oraz Tramwajami Śląskimi jest również zmiana funkcjonowania komunikacji publicznej, tak by korzystanie z niej było świadomym wyborem mieszkańców, a nie tylko koniecznością. 

Kierując pracami dąbrowskiego urzędu miejskiego za cel stawia kompleksowość i wysoką jakość obsługi klientów. Pomaga w tym elastyczne zarządzanie pracownikami oraz realizacja horyzontalnych polityk miejskich będących alternatywą dla tradycyjnego, silosowego podziału kompetencji poszczególnych wydziałów. 

projekt i wykonanie Interactive Technology